Archive for noiembrie, 2015

,Săptămâna fructelor şi legumelor donate’’

fructeIn perioada 16-20 noiembrie 2015, a avut loc ,,Săptămâna fructelor şi legumelor donate’’, activitate din cadrul proiectului ,,Voluntariatul ne sta bine’’. Cu această ocazie am desfăşurat o vizită la Centrul de servicii sociale al Parohiei Ortodoxe Române nr.1 Filantropia din Şimleu-Silvaniei, unde am donat fructe şi legume pentru copiii şi bătrânii aflaţi în acest centru.În această activitate de voluntariat s-au implicat un număr de 118 voluntari, cadre didactice şi elevi. Cantitatea de legume şi fructe donate a fost de 140 kilograme.

Felicitări tuturor voluntarilor pentru această activitate.

Coordonator proiect,

Gabriela Tuşer

Halloween 2015 – concurs de bostani

Vineri , 30.10.2015 , cu ocazia activitatii extracurriculare ,,Halloween” am desfasurat ,,Concursul de bostani”.Concursul a constat in realizarea de bostani pe trei criterii: cel mai mic bostan,cel mai mare bostan si cel mai inspaimantator bostan.Juriul format din  elevi si cadre didactice au ales castigatorii care au fost recompensati cu aplauze si diplome.