Săptămâna Educației Globale – Schimbările climatice

Săptămâna Educației Globale – “Schimbările climatice”
În cadrul săptămânii Educației Globale elevii din clasele a V- a A și B au realizat pliante în care și-au expus ideile despre influențele climatice asupra dezvoltării copilului, coordonați de d-na prof. Crișan Adriana.
Elevii clasei a VII-a au amenajat spațiul verde din preajma scolii coordonați de d-nele prof Andreica Camelia și Crișan Adriana.
La clasa a III-a A s-a vizionat un documentar despte schimbările climatice și s-au realizat desene. Elevii clasei a III-a B au realizat lucrări din materiale reciclabile iar elevii clasei a IV a au realizat desene. Cei mai mici dintre elevi, cei din clasa pregătitoare, s-au gândit să aducă bucurie în sufletele altor copii prin donarea de jucării.
Preșcolarii noștri, coordonați de doamnele educatoare au realizat o frumoasă activitate cu titlul “Noi suntem viitorul”.
Felicitări tuturor pentru implicarea în acest proiect!

Comments are closed.

ZOOM TEXT
  • A  A  A  A  
Facebook page