,,Voluntariatul ne stă bine!’’

     În cadrul proiectului  ,,Voluntariatul ne stă bine!’’  s-a desfăşurat vineri, 22.04.2016, activitatea ,,Iepuraşul te iubeşte’’.

Scopul acestui proiect îl reprezintă promovarea participării civice şi a angajamentului interpersonal într-un context comunitar.

Copiii, elevii şi cadrele didactice de la Grădiniţa cu program normal Chieşd, respectiv, Şcoala Gimnazială nr.1 Chieşd, au pregătit ,,pachete-cadou’’ pentru bătrȃnii aflaţi în centrul de la ,,Asociaţia Veritas Umanitas’’, Supuru de Jos, Jud.Satu-Mare.

De cȃţiva ani, de cȃnd se derulează acest proiect, voluntarii şcolii noastre se implică într-un număr foarte mare şi răspund pozitiv la activităţile de ecologizare şi de asistare socială a persoanelor aflate în dificultate respectiv, bătrȃni şi copii, reuşind astfel, să aducem un zȃmbet pe chipul acestor oameni şi o rază de speranţă în sufletele lor.
Mulţumim conducerii ,,Asociaţiei Veritas Umanitas’’, pentru că au răspuns pozitiv solicitării noastre.

Director,                                                        Consilier educativ,
Prof: Supuran Maria                Prof.înv.primar: Tuşer Gabriela-Ioana

Comments are closed.

ZOOM TEXT
  • A  A  A  A  
Facebook page